středa 9. října 2013

Domácí musli

Potřebujeme:
125 ml vody
75 ml rostlinného oleje
125 ml medu
půl lžičky vanilky
500 g ovesných vloček
4 lžíce sezamových semínek
8 lžic slunečnicových semínek
8 lžic oříšků (neslazených burských,lískových, vlašských)
4 lžíce pšeničných klíčků
8 lžic sójové krupice
8 lžic strouhaného kokosu
8 lžic rozinek
Postup:
V míse smícháme ovesné vločky, lněná semínka, pšeničné klíčky, sójovou krupici a kokos. V zapékací nádobě uvaříme vodu a smícháme ji s olejem, přidáme med, vanilku a důkladně promícháme. Po troškách a za pořádného míchání přidáváme suchou směs tak, aby se dobře obalila medem. Vše dáme do trouby předehřáté na 180 °C, po 15 minutách opět promícháme a teplotu snížíme na 135 °C. Tak postupujeme ještě asi 1,5–2 hodiny, vždy důkladně s promícháním po 15 minutách. Hotovou směs necháme vychladnout, zamícháme slunečnicová semínka, ořechy a rozinky. Recept samozřejmě můžeme obměňovat podle vlastní chuti i podle chuti malých strávníků. Dobrou volbou bývají mandle (případně mandlové plátky), ale i sušené křížaly.

Zdroj Výživa dětí

2 komentáře:

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Téměř všechny recepty jsou z jiných blogů nebo stránek :)

   Vymazat